O inwestycji

SOLARIS PARK

Osiedle SOLARIS PARK zaprojektowano z myślą o wszystkich, którzy szukają kameralnej, nadmorskiej lokalizacji przy jednoczesnym zapewnieniu szybkiego dojazdu do centrum miasta. Atutem usytuowania inwestycji na granicy Gdyni i Pogórza jest z jednej strony bogate zaplecze infrastrukturalne, które zapewnia mieszkańcom zaspokojenie bieżących potrzeb w najbliższej okolicy oraz bliskość wspaniałych terenów rekreacyjnych w postaci lasów, rezerwatów przyrody oraz morza, z drugiej zaś dostęp do wszelkich atrakcji oferowanych przez duży ośrodek miejski.

Wygoda każdego dnia

Osiedle charakteryzuje nowoczesna zabudowa oraz funkcjonalność. Projekt został przygotowany z dbałością o szczegóły tak aby stworzyć komfortowe miejsce dla całej rodziny. Na terenie inwestycji zaplanowano 24 domy z garażami i ogrodami dla każdego.

Oferowane domy z instalacją FOTOWOLTAICZNĄ dają możliwość efektywnego wykorzystania darmowej energii słonecznej. Instalując moduły fotowoltaiczne użytkownik sygnalizuje swoje odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska naturalnego i dzięki uniknięciu emisji CO2 wnosi aktywny wkład w ochronę klimatu. W obliczu stale rosnących kosztów energii instalacja FOTOWOLTAICZNA pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i dodatkowo zmniejsza zależność od dostawców energii. Wytworzoną energię można wykorzystać na potrzeby własne lub sprzedawać ją do publicznej sieci energetycznej. Ustawowe regulacje umożliwiają użytkownikom „magazynowanie „energii w sieci energetycznej i wykorzystanie jej w okresach, kiedy instalacja fotowoltaiczna nie produkuje energii. Takie rozwiązanie powoduje, że instalacja spłaca się po kilku latach.

photovoltaic, photovoltaic system, solar system

Samodzielne wytwarzanie i wykorzystanie własnego prądu

Energia produkowana na dachu zużywana jest na potrzeby budynku, a nadwyżki energii oddawane są do sieci energetycznej. Dzięki zastosowaniu dwukierunkowego licznika energii elektrycznej nadwyżki energii wracają (pomniejszone o współczynnik ilościowy) do użytkownika w okresie, kiedy instalacja fotowoltaiczna nie produkuje wystarczająco dużo energii. Zgodnie z ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii dostawca energii jest zobowiązany odebrać prąd niewykorzystany przez jego wytwórcę i zasilić nim własną sieć.

down, arrow, curved

Jest to interesujące rozwiązanie pod wieloma względami:

  • Ochrona środowiska – instalacje fotowoltaiczne redukują obciążenie środowiska szkodliwymi substancjami i oszczędzają naturalne zasoby paliw kopalnych.
  • Wzrost wartości – Zwiększa się atrakcyjność nieruchomości, a jej wartość rośnie.
  • Koszty – Wytwarzanie prądu solarnego na potrzeby gospodarstwa domowego jest obecnie znacznie tańsze od zakupu z publicznej sieci energetycznej.

SPACEREM NAD MORZE

Doskonałe położenie Osiedla SOLARIS PARK daje mieszkańcom możliwość korzystania ze wszystkich dobrodziejstw płynących z bliskości morza. W tej wspaniałej okolicy znajduje się plaża z molem w Mechelinkach oraz kutrami rybackimi, gdzie można zaopatrzyć się w świeżą rybę. Piękna strzeżona plaża na Babich Dolach oraz Oksywiu z bulwarem. Brzegiem morza dojdziemy z Oksywia do samej Rewy, gdzie znajduje się cypel zwany „Szperkiem” to właśnie w tym miejscu panują idealne warunki dla miłośników windsurfingu i kit surfingu

beach, dusk, people